Friday, 19 July 2019

5:00pm

 Currie Cup – Tafel Lager Griquas vs Pumas

When:Fri, July 19, 5pm – 7pm

Where:Tafel Lager Park

 

7:15pm

Currie Cup – Vodacom Blue Bulls vs Toyota Free State XV

When:Fri, July 19, 7:15pm – 9:15pm

Where:Loftus Versfeld

 

Saturday, 20 July 2019

 Rugby – SA Rugby U20 Championship

When:Saturday, Jul 20, 2019

 SA Rugby U21 Championship

When:Saturday, Jul 20, 2019

Women’s Inter-provincial

When:Saturday, Jul 20, 2019

 

2:00pm

 Currie Cup – Cell C Sharks XV vs DHL Western Province

When:Sat, July 20, 2pm – 4pm

Where:Jonsson Kings Park Stadium

 

5:00pm

The Rugby Championship – South Africa vs Australia

When:Sat, July 20, 5pm – 7pm

Where:Emirates Airlines Park, Johannesburg

 

8:00pm

 The Rugby Championship – Argentina vs New Zealand

When:Sat, July 20, 8pm – 10pm

Where:Estadio José Amalfitani, Buenos Aires, Argentina

Friday, 19 July 2019

 LPGA – Dow Great Lakes Bay Invitational

When:Jul 17 – 20, 2019

Where:Midland Country Club, Midland, Michigan

 

 Major – 148th Open Championship

When:Jul 18 – 21, 2019

Where:Royal Portrush GC, Portrush, County Antrim, Northern Ireland

 

 PGA Tour – Barbasol Championship

When:Jul 18 – 21, 2019

Where:Keene Trace Golf Club, Nicholasville, KY

 

Saturday, 20 July 2019

 LPGA – Dow Great Lakes Bay Invitational

When:Jul 17 – 20, 2019

Where:Midland Country Club, Midland, Michigan

 

 Major – 148th Open Championship

When:Jul 18 – 21, 2019

Where:Royal Portrush GC, Portrush, County Antrim, Northern Ireland

 

PGA Tour – Barbasol Championship

When:Jul 18 – 21, 2019

Where:Keene Trace Golf Club, Nicholasville, KY

 

Sunday, 21 July 2019

 Major – 148th Open Championship

When:Jul 18 – 21, 2019

Where:Royal Portrush GC, Portrush, County Antrim, Northern Ireland

 

 PGA Tour – Barbasol Championship

When:Jul 18 – 21, 2019

Where:Keene Trace Golf Club, Nicholasville, KY

Friday, 19 July 2019

 W Series (Women) – Assen, The Netherlands

When:Jul 19 – 20, 2019

 

Saturday, 20 July 2019

 W Series (Women) – Assen, The Netherlands

When:Jul 19 – 20, 2019

 

 NTT IndyCar Series – Iowa 300

When:Saturday, Jul 20, 2019

Where:Iowa Speedway – Newton, IA

Friday, 19 July 2019

 ATP – Hall of Fame Open

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Newport, RI, U.S.A.

 

 ATP – Plava Laguna Croatia Open Umag

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Umag, Croatia

 

 ATP – Swedish Open

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Bastad, Sweden

 

 WTA – Bucharest Open

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Bucharest, Romania

 

 WTA – Ladies Championships Lausanne

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Lausanne, Switzerland

 

Saturday, 20 July 2019

 ATP – Hall of Fame Open

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Newport, RI, U.S.A.

 

 ATP – Plava Laguna Croatia Open Umag

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Umag, Croatia

 

 ATP – Swedish Open

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Bastad, Sweden

 

 WTA – Bucharest Open

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Bucharest, Romania

 

 WTA – Ladies Championships Lausanne

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Lausanne, Switzerland

 

Sunday, 21 July 2019

ATP – Hall of Fame Open

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Newport, RI, U.S.A.

 

 ATP – Plava Laguna Croatia Open Umag

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Umag, Croatia

 

 ATP – Swedish Open

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Bastad, Sweden

 

 WTA – Bucharest Open

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Bucharest, Romania

 

 WTA – Ladies Championships Lausanne

When:Jul 15 – 21, 2019

Where:Lausanne, Switzerland

Friday, 19 July 2019

17:00

Hermanstadt v CS Gaz Metan Medias

Vitkovice v Afk Chrudim

 

17:30

FC Anif v SK Sturm Graz

 

18:00

Arka Gdynia 1929 v Jagiellonia Bialystok

FC Graffin Vlasim v Zbrojovka Brno

 

18:30

Bruck/Leitha v SV Ried

FC Langenegg v Austria Klagenfurt

Slovan Liberec v FC Viktoria Plzen

SK Treibach v WSG Wattens

 

19:00

ATSV Wolfsberg v ASK Elektra

ASK Ebreichsdorf v SV Lafnitz

FC Copenhagen v AGF Aarhus

FC Kitzbuhel v Wacker Innsbruck

NK Osijek v NK Slaven Belupo

SV Hall v FC Juniors OO

Munich v SC Preußen

TUS Bad Gleichenberg v SK Vorwarts Steyr

 

19:30

SC Gleisdorf v ASV Drassburg

SV Seekirchen v SKU Amstetten

Union Gurten v FC Zell am See

Wiener Sportklub v FC Dornbirn

 

20:00

Id: D164 Chindia Targoviste v FC Viitorul Constanta

Karabakh Wien v Fc Marchfeld Donauauen

LKS Lodz PSS v KS Lechia Gdansk

Karabakh Wien v Fc Marchfeld Donauauen

 

20:30

LKS Lodz PSS v KS Lechia Gdansk

SC Parndorf v RB Salzburg

 

21:00

GNK Dinamo Zagreb v Lokomotiva

Senegal v Algeria

 

Saturday, 20 July 2019

04:00

Atlas v Juarez FC

 

10:15

Banik Sokolov v FC Hradec Kralove

 

10:15

Dukla Prague v Fotbal Trinec

Pardubice v FK Viktoria Zizkov

 

13:00

FC Ufa v Krasnodar

 

13:30

Man Utd v Inter Milan

 

14:00

Kaiserslautern v SpVgg Unterhaching

F.C. Hansa Rostock v FC Viktoria Cologne

FC Wurzburger Kickers v Bayern Munich II

MSV Duisburg v SG Sonnenhof Grossaspach

SV Meppen v FSV Zwickau

 

15:00

KS Rakow Czestochowa v Korona Kielce SA

 

15:30

Kryliya Sovetov Samara v Arsenal Tula.

 

16:00

Aik v Helsingborgs IF

 

17:30

SC Pinkafeld v SV Mattersburg

SV Gloggnitz v SKN St. Polten

Wiener Viktoria v TSV Hartberg

Wisla Krakow SA v WKS Slask Wroclaw

 

17:45

FC Magdeburg v Eintracht Braunschweig

 

18:00

ATSV Stadl-Paura v SC Austria Lustenau

CSKA Moscow v FC Orenburg

GIF Sundsvall v BK

IK Frej v Orgryte IS

MFK Zemplin Michalovce v MSK Zilina

Wsc Hertha v VfB Hohenems

 

18:30

FC Kufstein v SCR Altach

SAK Klagenfurt v Wolfsberger AC

 

19:00

Edelweiss Linz v Admira Wacker

FK Senica v AS Trencin

HNK Rijeka v VSNK Varazdin

SV Leobendorf v BW Linz

Traiskirchen FCM v SV

USV RB Weindorf St Anna v SC Kalsdorf

Union Vocklamarkt v LASK Linz

SV Leobendorf v BW Linz

Traiskirchen FCM v SV Horn

USV RB Weindorf St Anna v SC Kalsdorf

Union Vocklamarkt v LASK Linz

 

19:30

Sparta Prague v FK Jablonec

 

20:00

FC Clinceni v CFR Cluj

FK Pohronie v Slovan Bratislava

GKS Piast Gliwice v KKS Lech Poznan

 

20:30

FC Rostov v FC Spartak Moscow

Genk v KV Mechelen

SC Neusiedl v Liebherr

 

21:00

HNK Gorica v NK Inter Zapresic

 

22:00

Barranquilla FC v Llaneros FC

Orsomarso v Real Cartagena

Valledupar FC v Leones FC

Sunday, 21 July 2019

 

00:00

CF Pachuca v Leon

San Luis v Unam Pumas

 

02:00

America de Mexico v CF Monterrey

UANL Tigres v Monarcas Morelia

 

4:00

Necaxa v Cruz Azul

Necaxa v Cruz

 

12:00

Silkeborg IF v AC Horsens

 

13:00

Chemnitzer FC v SV Waldhof Mannheim

FC Ural Yekaterinburg v Akhmat Grozny

 

13:30

Juventus v Tottenham

 

14:00

Aalborg BK v SonderjyskE

Esbjerg FB v Hobro

KFC Uerdingen 05 v Hallescher FC

 

15:00

IFK Goteborg v AFC Eskilstuna 

KGHM Zaglebie Lubin v KS Cracovia

Malmo FF v IK Sirius FK

Mjallby AIF v Halmstads BK

 

15:30

Lokomotiv Moscow v FK Tambov

 

16:00

FC Inter Turku v FC Honka

Hifk v Rovaniemi Palloseura

Kuopio PS v IFK Mariehamn

Randers FC v Brondby IF

 

16:30

Bohemians 1905 v FK Mlada Boleslav

 

17:00

CSM Studentesc Iasi v Astra Giurgiu

 

17:15

SV Allerheiligen v SK Rapid Vienna

 

17:30

IFK Norrkoping v Ostersunds FK

Legia Warsaw v MKS Pogon Szczecin

Osters IF v Trelleborgs FF

 

18:00

Asker v Mjolner FK

Dinamo Moscow v Rubin Kazan

FC Midtjylland v FC Nordsjalland

Fram Larvik v Baerum SK

IK Start v Ham-Kam

KFUM Oslo v Aalesunds FK

Nest-Sotra v Notodden FK

Raufoss IL v Jerv FK

Sandnes Ulf v Ullensaker/Kisa

SC Schwaz v Ksv 1919

SK Brann v Stabaek Fotball

Sogndal IL v Tromsdalen

Strommen IF v Skeid Fotball

 

19:00

Deportivo Toluca v Gallos Blancos Queretaro

FC Spartak Trnava v SKF Sered

FC Vion Zlate Moravce v Dac 1904 Dunajska Streda

FK Teplice v SK Slavia Prague

MFK Ruzomberok v FC Nitra

 

20:00

Dinamo Bucuresti v Universitatea Craiova

HNK Hajduk Split v NK Istra 1961

Molde FK v Sarpsborg

Sandefjord Fotball v Kongsvinger IL

 

20:30

Dinamo St P.burg v Zenit

 

21:00

Tigres FC v Club Cortulua

 

22:00

Atletico FC v Bogota FC

 

22:30

Real San Andres v U. d. Popayan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + nineteen =